Rzut na taśmę


Dzisiaj będzie po prośbie. Tym razem chodzi o głos w plebiscycie na najlepszą "Książkę na lato". Niektórzy z Was już czytali moją pozycję "W Korei", dla innych przytaczam fragment wraz z video obrazującym moje własne doświadczenia sprzed lat.


Głosować można tylko do dzisiaj (30 maja) na stronie: http://www.ksiazkanalato.pl/index.php?content=glosowanie

Na razie moja książka jest na drugim miejscu i potrzeba jej wiele głosów żeby dogonić faworyta. Mam nadzięję jednak, że damy radę :). Z góry dziękuję, za każdy oddany głos!ROZDZIAŁ 3: Praca Zawodowa, czyli próby zachowania wewnętrznej spójności

(...) Tak, jak w wojsku, tak i w jaebeolu nie może zabraknąć zintensyfikowanej propagandy rozbudzającej ducha walki, czy podkreślającej wyjątkowość organizacji w skali światowej. W koreańskich korporacjach praktykowane są rutynowe czynności, które pozwalają na łatwe wprowadzenie dyscypliny, budowanie klimatu współpracy i przynależności do grupy. W skrajnych przypadkach przyjęci do pracy absolwenci uniwersytetów – a jest ich rokrocznie kilka tysięcy – przez pierwsze trzy miesiące swojej pracy przechodzą specjalny trening poza Seulem, w jednym z wielu kurortów należących do koncernu. W zupełnej izolacji dzień w dzień uczęszczają na specjalne wykłady o firmie, studiując jej usłaną laurami historię oraz pełną niepodważalnych zalet kulturę organizacyjną. Po zajęciach uczestnicy do późnych godzin nocnych przygotowują ogromny spektakl, na który zapraszana jest kadra zarządzająca, i na który wydawane są bardzo grube pieniądze. (...)

7 komentarzy :

 1. Pranie mózgów w korporacji... To chyba nie tylko w Korei.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie. Skala i metody jednak troszkę mniej subtelne niż w korporacjach zachodnich.~~

   Usuń
 2. hehe to jest chyba najlepsza integracja jaką można ludziom zasponsorować :D Ale jakoś nie widzę na to szans przy słowiańskim charakterze :)
  i na pewno zaraz zagłosuję a książke :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagłosowałam i życzę powodzenia ;)(chiara288.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaglądam co raz, sprawdzam czy coś nowego napisałaś, bo trafiłam tu przypadkiem i już zostałam :) W zasadzie wiernie czytam, nie komentuję, bo komentarz to zazwyczaj ocena, a ocena jest zawsze "jakaś". Ja zaś nie oceniam, bo jestem taka z wyboru małomiasteczkowa, sama bym niechętnie nosa wystawiła poza moje ukochane miasteczko, za to uwielbiam Twoje opowieści i podziwiam Ciebie najszczerzej jak potrafię! A piszę ten komentarz w zasadzie po to, by ktoś podpowiedział w jakim sklepie stacjonarnym mogę zakupić książkę - nieczęsto kupuję książki, ale taka chęć przeczytania 'W Korei' mnie ogarnęła, że ostatnie pieniądze ze stypendium na nią wydam :)) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w jakich sklepach mozna kupic ksiazke zalezy od dystrybutora wiec trudno mi odpowiedziec na to pytanie. Trzeba po prostu pytac lub dokonac zakupu online. Rowniez pozdrawiam.

   Usuń
 5. Dziękuję wszystkim za głosy. Okazało się jednak, że Książką na Lato został poradnik o dzieciach "Dyscyplina na całe życie". Przyjemnej lektury~~. ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...