Radiowa Trójka w Korei


Dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, Katarzyna Borowiecka (publicystyka) i Marcin Pośpiech (wiadomości) zdecydowali się na wizytę w Korei. Miałam dużo szczęścia, że skontaktowali się właśnie ze mną - świetni ludzie, urzekający niskimi radiowymi głosami i swoją piękną polszczyzną (aż mnie skręcało z żalu nad własnym sposobem wysławiania się - tym razem zamiast "tak naprawdę" ciągle powtarzałam "tak jakby", zgroza... ). Miałam też szczęście z tego powodu, że na nowo odkryłam Trójkę. To jest dokładnie ta jakość, której brakowało mi w innych rozgłośniach - aplikacja na smartphone załadowana.

Kasia i Marcin nagrali mnóstwo materiału i w Seulu i w Busan, rozmawiając z Koreańczykami (wkręcił się nawet PWY, ale rozmówcami byli też przedstawiciele trochę młodszego pokolenia - patrz zdjęcie poniżej) oraz mieszkającymi tutaj obcokrajowcami. Uczestniczyli też w kilku odbywających się właśnie festiwalach i wydarzeniach artystycznych. Pracowali jak pszczółki mimo zmiany czasu, jet lagu i kuszących atrakcji, które oferuje Korea - grafik był bardzo napięty.

Wynik? Dzisiaj (środa, 10 października) motywem przewodnim w radiowej Trójce będzie właśnie Korea. Wejścia antenowe według polskiego czasu (w Korei +7 godzin!) są następujące:

6.40, 7.50:  przegląd prasy koreańskiej Marcina Pośpiecha

9.20, 10.15, 10.35, 16.20, 17.20:  wywiady i opowieści o KoreiWięcej informacji ze strony Trójki TUTAJ - linki do poszczególnych wejść antenowych do spokojnego odsłuchania. Zapraszam! Na zdjęciu od lewej: Lim Sehoon, Moon Suyeong, Jo Eunae,
Kasia Borowiecka, ja , Marcin Pośpiech, Leszek Moniuszko.5 komentarzy :

 1. dzieki za info - poslucham dzis trojki:)))) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam czasu posłuchać audycji 'na żywo' ale właśnie uzupełniam braki. Dziękuję, że Pani się skusiła na uczestnictwo. Uwielbiam dźwięk głosu Koreańczyków, skąd się to bierze... Pozdrawiam, Ana ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, niedawno trafiłem na Pani bloga, poprzez http://pamietniki-spod-gwanaksan.blogspot.com/.
  Nie miałem jeszcze czasu przeczytać wszystkiego, jednak cieszę się, że wczoraj tu zajrzałem i posłuchałem też audycji w radio.
  W kwietniu zeszłego roku byłem z żoną w Korei na wyprawie przez ponad 2 tyg., i tak czytam i strasznie tęsknie do tych miejsc. Jak będe już na bieżaco, to pewnie coś wiecej po komentuję.

  Pozdrawiam
  Szymon

  OdpowiedzUsuń
 4. http://teatropole.pl/?p=4501 Zapewne wiesz o wystepie Teatru Opole, to tak na wszelki wypadek?
  Ja moglam obejrzec Makbeta w teatrze Globe w Londynie, bylo ciekawie uslyszec po polsku. Musze jednak powiedziec - Teatr Globe podobal mi sie duzo bardziej niz forma Makbeta zaprezentowana przez Teatr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :]

   http://azja.iam.pl/public/flipbooki/polish_october/#/1/

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...